خط و مشی کیفیت

//خط و مشی کیفیت
خط و مشی کیفیت 2017-11-16T19:42:11+00:00

اعتبارنامه‌ی کمسیون مشترک بین‌المللی (JCI)

مجموعه‌ی بیمارستان‌های آجی‌بادام استاندارد‌های کمسیون مشترک بین‌المللی (JCI) در بهبود کیمیت و ارتقابخشی به تأمین امنیت بیمار را به رسمیت می‌شناسد.

the-joint-commissionJCI سازمانی مستقل و بین‌المللی است که استانداردهای کیفیت را تعیین و بازرسی می‌کند. JCI مقبول‌ترین الگوی جهانی کیفیت است. JCI ابزارهای عملی سنجش کیفیت برای تسهیل در ارتقاء کیفیت و امنیت بیمار و افزایش بهره‌وری خدمات درمان را ارائه می‌کند. بیش از
600 سازمان سلامتی در 51 کشور جهان از اعتبارنامه‌ی JCI برخوردارند. مجموعه‌ی بیمارستان‌های آجی‌بادام بر مبنای استانداردهای این سازمان بنا شده است. تأییدیه و اعتبارسنجی بیمارستان‌های آجی‌بادام از سال 2005 به طور کامل تکمیل شده است. اعتبارنامه‌ی JCI در مجموعه بیمارستان‌های تخصصی آجی‌بادام، آجی‌بادام فولیا (Fulya)، آجی‌بادام آدانا (Adana) همچنان معتبر است.

استانداردهای JCI به امور تأمین امنیت بیمار، دسترسی بیمار به درمان و مداومت درمان، حقوق بیمار، سنجش و مراقبت از بیمار، مراقبت‌های جراحی و بیهوشی، درمان‌های دارویی، آموزش بیماران و بستگانشان زیر عنوان آشناسازی استاندارها می‌پردازد. در چارچوب آشناسازی استانداردها، موضوع‌هایی همچون بررسی و ممانعت از گسترش بیماری‌های واگیر، مدیریت، رهبری، تسهیلات ایمنی‌سازی، آموزش کارکنان و اطلاعات مدیریتی ارزیابی می‌شود.

آزمایشگاه‌های پزشکی TS EN ISO 15189quality

از سال 2005 واحدهای آزمایشگاه مرکزی و آزمایشگاه‌های وابسته توسط DACH مطابق با استاندارد ISO 15189 تأیید شده‌اند. متعاقباً این آزمایشگاه‌ها از سال 2010 به تأیید سازمان استاندارد ترکیه ((TURKAK رسیده‌ است. TURKAK عضوی از اعضاءتفاهم‌نامه‌ی رسمی و تفاهم‌نامه‌های همکاری‌های بین‌المللی آزمایشگاهی (ILAC) است؛ معیارهای تأییدی این آزمایشگاه‌ها توسط کشورهای عضو ILAC به رسمیت شناخته می‌شود.

تأییدیه‌ی پزشکی هسته‌ای اروپایی

بخش پزشکی هسته‌ای آجی‌بادام، توسط مراکز پزشکی هسته‌ای اروپا EBNM (کمیته‌ی پزشکی هسته‌ای اروپا) و UEMS (اتحادیه‌ی پزشکان متخصص اروپا) تأیید شده است. گروه پزشکی‌ هسته‌ای بیمارستان‌های آجی‌بادام: کادی‌کؤی (KadiKoy)، باکیرکؤی (Bakirkoy)، کوزیاتاغی (Kozyatagi)، بورسه (Bursa) و همچنین بیمارستان بین‌المللی آجی‌بادام، دارای گواهینامه‌ی ISO 9001 (گواهینامه‌ی تأیید صلاحیت در مدیریت علاوه بر گواهینامه‌ی اصلی و معتبر بین‌المللی 2008) هستند.

استانداردهای کیفیت در خدمات بیمارستانی

مجموعه‌ی بیمارستان‌های آجی‌بادام بر مبنای استاندارد‌های کیفیت در خدمات بیمارستانی تأسیس شده‌اند. این بیمارستان‌ها با اهدف تأمین خدمات استاندارد و ارائه‌ی این خدمات در همه‌ی مراکز، اعم از بیمارستان‌های عمومی و خصوصی و دانشگاه‌ها آغاز به کار کرده‌‌‌اند. تبادل تجربه بین مراکز و نهادهای ملی کیفیت بهداشت و درمان، از اصول و خط و مشی این بیمارستان‌ها است.