تسلا ام آر 3

تسلا ام آر 3 2017-11-16T19:42:03+00:00

3-tesla

سیستم ام آر آی داخلی تکنولوژی‌ای است با سیستم تصویری که تنها در بیمارستان کوزیاتاغی (Kozyatagy) آجی‌بادم ترکیه بکار گرفته می‌شود. این فناوری روند برداشت کامل تومور را حین جراحی مغز از طریق پخش تصویر تسهیل می‌کند. با به کارگیری این تکنولوژی احتمال نیاز به عمل جراحی ثانویه بمنظور برداشت باقیمانده‌ی تومور را از بین می برد.

مزایای تسلا ام آر 3:

داده‌های این دستگاه معتبرتر است

دستگاه‌های تسلا ام آر 3 در حین و بعد از عمل جراحی اطلاعات مربوط به بیماری را خیلی سریع تر و مطمئن تر از سیستم های سطح پایین ام آر آی در اختیار پزشکان قرار می‌دهد. اطلاعاتی که این دستگاه در اختیار پزشکان می‌گذارد از اطلاعات انواع دیگر دستگاه های ام آر آی معتبرتر است. قابلیت‌های بالای این دستگاه در درمان با قدرت میدان مغناطیسی‌ بالا میسر می‌شود. با تولید میدانی مغناطیسی، دو برابر قوی‌تر از دستگاه نوع 5/1 که قبلاً مورد استفاده قرار می‌گرفت، اطلاعات و علائم بیشتری از بافت‌ها دریافت می‌شود.

این دستگاه سریع‌تر کار می‌کند

mr-doctor

دستگاه تسلا 3 بسیار سریع‌تر از دیگر دستگاه‌ها کار می‌کند و این امر اهمیت فوق‌العاده‌ای حین جراحی مغز دارد. این سیستم جراحان را قادر می‌سازد که حین عمل جراحی در صورت لزوم از سر بیمار تصویربرداری کنند. برای این کار نیازی به بلند شدن بیمار و مسدود کردن محل جراحی نیست. علی‌الخصوص نگرانی عمده‌ی جراحان مبنی بر دست یافتن به اطلاعات دقیق درباره‌ی اندازه و مسیر تومور، اگر در محل حساس واقع شده باشد، با این دستگاه مرتفع می‌شود. میزان موفقیت در عمل جراحی وقتی بالاتر است که تصاویر در حین عمل جراحی بررسی شوند.

با این روش نیاز به عمل جراحی دوباره از بین می‌رود

در جراحی‌هایی که در آن از سیستم ام آر آی داخلی استفاده نمی‌شود، احتمال خطر بالاست. در این عمل‌ها، قسمت‌های بر جا مانده از تومور به دلیل اندازه‌ی کوچک‌شان یا کاملاً همرنگ مغز بودن‌شان، حتی با میکروسکوپ قابل رؤیت و تشخیص‌ نیست. احتمال باقی ماندن قسمت‌هایی از تومور بعد از عمل جراحی در مغز، 30 تا 40 درصد است. بیماران بعد از عمل جراحی در قسمت مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند. تعیین و تشخیص اینکه باقیمانده‌ی تومور بر جا مانده است یا خیر24 ساعت بعد از بستری شدن بیمار  در بخش مراقبت‌های ویژه با تصاویر ام آر آیِ معمولی انجام می‌شود. اگر باقیمانده‌ای از تومور شناسایی شود عمل جراحی ثانویه انجام خواهد گرفت. خوشبختانه با کمک ویژگی‌های سیستم ام آر آی داخلی به دلیل تشخیص باقیمانده‌ی تومور و کمک به برداشتن کامل آن به هنگام جراحی نیاز به عمل ثانویه از بین می رود.

احتمال باقی ماندن تومور صفر است

brain-mr

جای بسی خرسندی است که با کمک دستگاه تسلا ام آر 3 به هیچ وجه تکه ای از تومور در سر بجا نمی‌ماند. همه‌ی قسمت‌هایی که احتمال باقی ماندن‌شان بعد از عمل جراحی وجود دارد، با تصاویری که دستگاه می‌گیرد، شناسایی می‌شود. بنابراین جراح اطلاعات معتبری را برای برداشتن باقیمانده‌ی تومور دریافت می‌کند. یکی از بدترین نتایج باقی ماندن تومور رشد دوباره‌ی آن در سر است. رشد مجدد تومور کیفیت زندگی بیمار را تحت‌الشعاع قرار داده و حتی دوباره زندگی بیمار را در معرض تهدید قرار می‌دهد. نتیجه‌ی رضایت‌بخش دیگری که از برداشتن کامل تومور حاصل می‌شود این است که بازگشت دوباره‌ی تومورهای بدخیم مغز را به تأخیر می‌اندازد.

محلی که عمل جراحی انجام خواهد شد به طور دقیق شناسایی می‌شود

عوارض جانبی مربوط به عمل جراحی از بین می‌رود