سلامت پستان

//سلامت پستان
سلامت پستان 2017-11-16T19:41:55+00:00

breast-health

پستان چه عملکردی دارد؟

پستان متشکل از گره‌های شیر و کانال‌هایی است که شیر‍ تولید شده در این گره‌ها را به نوک پستان هدایت می‌کنند. چربی و بافت‌های متصل به چربی بین این گره‌‎ها را پر کرده‌اند. هر کدام از پستان‌ها در جلوی عضلات سینه و بالای دنده‌ها جای گرفته‌اند. نوک پستان در میانه‌ی‌ محلی تیره‌رنگ که در اصطلاح، هاله نامیده می‌شود، قرار گرفته است. همچنین پستان‌ها حاوی کانال‌های لنفاوی‌ای هستند که مایعی بی‌رنگ به نام لنف را حمل می‌کنند. کانال‌های لنف به ناحیه‌ی گره‌های لنفاوی منتهی می‌شوند. گروه گره‌های لنفاوی در وهله‌ی نخست در قسمت چاله‌ی زیربغل نزدیک پستان و روی استخوان ترقوه و در مجاورت جناق دیده می‌شوند. گره‌های لنفاوی محل تجمع باکتری‌ها، سلول‌های سرطانی و دیگر ترکیبات خطرناکی است که در سیستم لنفاوی یافت می‌شوند.

چرا مرکز بهداشت آجی‌بادام بهترین است؟

1- بهره‌مندی از رویکرد چند رشته برای درمان

breast-health-mamo

در شاخه‌های جراحی سرطان پستان، جراحی پلاستیک، پرتو‌درمانی و شیمی‌درمانی از رویکرد تشخیصی چندرشته‌ای برای درمان استفاده می‌شود. همکاری توأمان چندین رشته‌ی علمی در زمینه‌ی یک بیماری، توسط تیمی متخصص و مجرب با روزآمدترین فناوری روز دنیا ارائه می‌شود. فارغ از این خدمات، رویکرد چندرشته‌ای، شامل پشتیبانی خدماتی از قبیل کنترل بیماری سرطان پستان، مشاوره‌ی غذایی و ژنتیک، برنامه‎های روانی و اجتماعی، مشاوره پزشکی و درمان برای بیمارنی که از سرطان پستان رنج می‌برند به صورت جامع ارائه می‌شود.

2- پس‌زمینه‌ی تکنولوژی برتر

 در مرکز بهداشت پستان تشخیص اولیه و برنامه‌های بعدی درمان با آخرین تکنولوژی‌های پیشرفته تحقق می‌یابد. (ماموگرافی تموسنتز سه‌بعدی، اولتراسونوگرافی چهاربعدی پستان، بافت‌برداری پستان (بیوبسی) و بافت‌برداری با هدایت ام آر).

3- تشخیص درست و بازشناسی اولیه

مرکز بهداشت پستان آجی‌بادام فرصتی برتر برای بازشناسی اولیه و تشخیص درست بیماری با رویکرد جامع برای بیماران فراهم آورده است. ما شیوه‌های نوین خدماتی متفاوتی را در ماموگرافی تموسنتز، اولتراگرافی چهاربعدی، معاینه‌های بالینی پستان و آموزش‌های کنترل شخصی پستان و اسکن سرطان پستان را برای بیماران ارائه می‌دهیم. همچنین برای آشناسازی و آموزش به زنانی که در معرض ابتلا به سرطان پستان قرار دارند فرصت شناسایی عوامل و علائم منجر به بیماری را فراهم آورده‌ایم و با ارائه‌ی مشاوره‌ی ویژه و معاینه‌های منظم و دقیق، احتمال ابتلا به بیماری را به حداقل رسانده‌ایم.

4- تیمی مجرب با پزشکان متخصص در زمینه‌ی خود

breast-health-lab

گروه متخصصان ما اعم از جراحان پستان، پزشکان توموردرمانی، جراحان پلاستیک، متخصصان توموردرمانی با پرتو، متخصصان پرتودرمانی، متخصصان آسیب‌شناسی و پزشکی ژنتیک در مرکز بهداشت پستان آجی‌بادام، همه‌ی تخصص و مهارت خود را به اتفاق در یک زمینه‌ی  درمانی اجرا می‌کنند. همچنین مشاوره‌ی تغذیه، فیزیوتراپی و برنامه‌های حمایتی روانی و اجتماعی در درمان سرطان پستان در این مرکز به کار گرفته می‌شود.

5- جراحی ترمیمی پستان

جراحی آنگوپلاستیک و تکنیک‌های بدیع در بازسازی بافت پوست توسط جراحان متخصص پستان در این رشته ارائه می‌ شود.

بیماری‌های پستان
breast-health-tumor

غده‌های پستان

غده‌های شایع در پستان:

ـ کیست‌های پستان (با محتوای مایع)

ـ فیبرو آدنوم

ـ فیلودوس (دم‌برگی)

دیگر ضایعات کم‌خطر (توده‌ی جامد)

زخم‌های شعاعی و کمپلکس اسکلروز، پاپیلوم، لیپوم (تومور چربی)، هاتوم، نکروز چربی (بافت‌مرگی)، لیومیوم (رشته‌های عضلانی صاف)، تومورهای سلول‌دانه‌ای و غیره.

  • کیست پستان
  • تومورهای فیبروآدنوم
  • تومورفیدولوس
  • پاپیلوم اینتراداکتال
  • ماستیتیس (بیماری‌های التهاب پستان)